Aktualności,  Jednodniowe,  Weekendowe

Jezioro Jaroszewskie

Jezioro Jaroszewskie położone jest w tzw. Krainie 100 Jezior, a dokładniej znajduje się w Powiecie Międzychodzkim obok Sierakowa. Sieraków to zapewne wszystkim dobrze znana miejscowość, bądź z wycieczek szkolnych, bądź dzięki odbywającemu się tam co roku słynnemu triathlonowi ?

Jezioro leży na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, ma ponad 80 ha powierzchni i średnią głębokość 14,2 m co czynie je świetnym miejscem do uprawiania przeróżnych sportów wodnych takich jak: nurkowanie, wakeboarding, kajakarstwo, pływanie.

Jezioro Jaroszewskie jest bardzo dobrze zagospodarowane. Znajduje się tam strzeżona plaża, liczne pomosty, miejsca gastronomiczne, przebieralnie, toitoi. Pomiędzy plażą miejską a plażą TKKF jest usytuowana wypożyczalnia sprzętu wodnego. Możemy tam wynająć kajaki, przeróżne rowerki wodne a także, ostatnio bardzo popularne, deski SUP (obecnie posiadają 3 sztuki desek).

W 2016 roku otwarty został Wake Park Sieraków: https://www.facebook.com/wakeparksierakow/ z wyciągiem 2.0 – dwa słupy oddalone od siebie o 250 metrów. Obecnie znajdują się tam 3 przeszkody – kicker M na prawą i na lewą nogę oraz FunBox.

Natomiast w ubiegłym roku, między pomostami a strefą wakeparku, powstał wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych. Jest to duży, dmuchany tor przeszkód, na którym znajdziemy trampolinę, liczne dmuchane pomosty, zjeżdżalnie, a nawet (dla wtajemniczonych) mini Bloba ?

W okresie letnim zarówno wakepark jak i dmuchany tor przeszkód czynne są w godzinach 09:00-22:00. Można na niego wchodzić o pełnych godzinach bądź co pół godziny.

Dodatkowo w  ośrodku TKKF znajdują się korty tenisowe, hala sportowa, kryta pływalnia ze zjeżdżalnią, stadion, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, kręgielnia, dzięki czemu Jezioro Jaroszewskie i okolice możemy uznać za fantastyczne miejsce dla osób kochających aktywnie odpoczywać. Nie wspomnę już o Sierakowskim Parku Krajobrazowym, który jest doskonałym miejscem na wycieczki piesze czy rowerowe.

Reasumując, jeśli macie tydzień wolnego, cały weekend bądź chociaż jeden dzień i chcecie go spędzić aktywnie, w otoczeniu lasów, blisko jeziora, na rowerze, w kajaku, czy po prostu spacerując, polecamy Wam Jezioro Jaroszewskie i okolice. Znajdziecie tutaj wszystko czego potrzebujecie, a nawet kilka skrytek geocatching!

Wynajem sprzętu wodnego:

https://www.facebook.com/wypozyczalniasierakow/

– Rower wodny 5 os. z silnikiem elektrycznym 80zł/h

– Rowery wodne garbus 4 os. 30zł/h

– Rowery wodne porsche 4 os. 30zł/h

– Rower wodny platforma 6 os. 40zł/h

– Rowery wodne zjeżdżalnia 4 os. 30zł/h

– Rower wodny lamborghini 4 os. 30zł/h

– Rowery wodne klasyczne 4 os. 25zł/h

– Rowery wodne 2 os. 15zł/h

– Kajaki 2 os. 15zł/h

– deska SUP – 25 zł/1h

– Łódki wiosłowe 15zł/h